تحلیل ارز دیجیتالپیش بینی آینده دلار در ایران
5/5 - (13 امتیاز)

پیش بینی آینده دلار در ایران

معمولا تمامی کاربران و افراد فعال در حوزه بازار ارز های دیجیتال با خود فکر می کنند آینده دلار در ایران چه خواهد بود؟ اصلا بازار ارز دیجیتال کشور در چه مسیری در حال حرکت می باشد؟ پاسخ تمامی این سوالات را در این مقاله می توانید مطالعه کنید. سایت خرید سیگنال از همان زمان فعالیت خود، همواره در کنار کاربران ارز های دیجیتال می باشد و به راحتی می توانید با مطالعه کردن این مقاله تمامی سوالاتی که در ذهنتان دارید را برطرف کنید. کاربران و فعالان اقتصادی هر چه بیشتر مشاهده می کنند که یک عدد به نرخ دلار افزوده می گردد، خودشان حس می کنند که دارایی و سرمایه آن ها روز به روز کوچک تر و بی ارزش تر می شود. به این علت همه نگران آینده دلار در ایران می باشد.

هم اکنون کارشناسان فعال در این حوزه معمولا قیمت های مختلفی را برای دلار و آینده آن پیش بینی می کنند که تمامی این سناریو ها مربوط به برجام می باشد. همان طور که همه می دانیم زمانی که از مذاکرات نتیجه های مثبتی به دست می آید در این صورت بازار های ارز به صورت نزولی در می آیند ولی زمانی که خبر های منفی شنیده می گردد در این صورت بازار صعودی می شود. ولی خب در این بازار چه اتفاقاتی می افتد و چگونه می توان آینده دلار در ایران را پیش بینی کرد؟ در این زمینه می توانیم بگوییم که از طرف کارشناسان انواع سناریو های مختلف در نظر گرفته شده است. در بخش های زیر در مورد این سناریو ها مطالبی را بیان می کنیم. پس با ما همراه باشید.

پیش بینی آینده دلار در ایران از طرف کارشناسان

همان طور که در بخش های بالا تر گفته شده است کارشناسان زیادی در این زمینه نظر می دهند. هر یک از آنها نظرات مختلفی دارند. یکی از کارشناسان در یک گفت و گوی رسمی در مورد پیش بینی آینده دلار در ایران مطالب زیر را بیان کرده است:

هم اکنون می توان گفت که ما در شرایطی قرار گرفته ایم که کوچک ترین تغییراتی روی دلار و قیمت آن ها می تواند بر روی بازار های کشور تاثیر داشته باشند. با توجه به این که پیش بینی های مختلفی برای دلار در ایران مطرح می شود آیا می دانید که تا پایان این سال جاری یعنی تا پایان سال 1401 بازار های ارز دیجیتال به چه سمتی حرکت خواهند کرد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که معمولا هر کاری غیر قابل پیش بینی می باشد و بسیاری از  اتفاقات به صورت برون زا به ما تحمیل می شوند و ما نمی توانیم آن ها را کنترل کنیم. اما خب ما باید بتوانیم برخی اتفاقات را با استفاده از سناریو های مختلف پیش بینی کنیم.

در این راستا استاد اقتصاد دان دانشگاه امام صادق گفته است که بعضی از افراد تصور می کنند که اگر نرخ ارز ها افزایش پیدا کنند می توانند آن ها را خریداری کرده و ذخیره سازی کنند در این صورت می توانند از تاثیرات تورم بر زندگی آن ها جلوگیری کنند. البته باید گفت که این تصور کاملا اشتباه و نادرست می باشد.

همچنین وی افزوده است که: بخش زیادی از مسائل اقتصادی کشور ما تحت تاثیر مسائل سیاسی می باشد. در چند مدت اخیر نرخ ارز هم با توجه به اخبار مثبت و یا منفی متغیر بوده است و نمی توان قیمت ثابتی برای آن ها بیان کرد. بر این اساس هم نوسانات مختلفی را می توان در این زمینه مشاهده کرد.

نوساناتی که در زمینه بازار ارز های دیجیتال و یا دلار وجود دارد را نمی توان تنها به یک موضوع خاص ربط داد و به مسائل زیادی ربط دارد.

 

پیش بینی آینده دلار در ایران

 

روند صعودی قیمت دلار در ایران

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق در این رابطه هم نظراتی را بیان کرده است:

بهتر است بدانید که قیمت دلار و ارز در ایران با یک شیب ملایم انجام گرفته می گردد. با توجه به این که نرخ ارز و دلار به صورت آرام در حال افزایش میباشد، مردم هم به سمت خرید طلا می روند و این امر هم نشان از نقد شوندگی آسان تر با بازدهی مناسب با تورم ها می باشد.

همان طور که در بالا اشاره کردیم، خبر های منفی باعث صعودی شدن قیمت دلار خواهد بود.

پس در نتیجه این بیانات می توان گفت که با توجه به وضعیت امروزی ارز و برخی از مسائل سیاسی و یا اقتصادی پیش بینی می شود که روند افزایشی و صعودی با یک شیب ملایم تر در قیمت های ارز و دلار در ایران خواهیم داشت.

بعد از مطالعه کردن مقاله بالا، باز هم اگر سوالی در مورد وضعیت دلار و یا نرخ رمز ارز های دیجیتال داشتید می توانید با کارشناسان فعال در سایت خرید سیگنال ارتباط برقرار کنید. می توانید با استفاده از روش های مختلفی با کارشناسان در ارتباط باشید زیرا به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما می باشند.

 

خرید دلار از صرافی اینترنتی مطمعن است یا خیر؟

اگر میخواهید مقدار زیادی دلار خرید کنید بهتر است به صورت حضوری به صرافی مراجعه کنید و خرید خودتون رو انجام بدید ولی اگر مبالغ کمی میخواهید خرید کنید برای صرفه جویی در وقت و… بهتر است به صورت آنلاین خرید خودتون رو انجام دهید.

انواع مختلف دلار چیست؟

ما انواع مختلفی دلار داریم که عبارت اند از دلار تهران ،دلار هرات ،دلار فردایی ،دلار نیمایی ،ارز دولتی ،دلار حج و… که هر کدام کاربرد های خاصی دارند برای مثال دلار حج برای افرادی است که می‌خواهند به حج سفر کنند و برای خرید و پرداخت ها از این نوع دلار استفاده میکنند و قیمت همه دلار ها با هم متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز مشخص شده اند *

ارسال دیدگاه